Czekoladki idealnym sposobem na relaks? Sprawdzamy ofertę pijalni MountBlanc

czekolada-do-picia
Pijalnie czekolady MountBlanc na pewno kojarzycie większość z Was. Szczególnie mam tu na myśli osoby które mieszkają w większych miastach takich jak Kraków, Gdańsk lub Katowice. Odwiedziliście kiedyś dowolną pijalnię czekolady, lub próbowaliście, jak smakuje prawdziwa belgijska czekolada? Jeżeli nie to najwyższa pora! Pijalnie czekolady są świetnym miejscem na rodzinną wycieczkę, rozmowę ze znajomymi, jak i na prawie każdą inną okazję. Ten artykuł zaczniemy od…

Oferty pijalni czekolady MountBlanc

Oferta restauracji to jedna z najważniejszych rzeczy, która przyciąga wielu różnych klientów. Lokale które posiadają najwięcej unikalnych posiłków, napojów jak i deserów zazwyczaj są tymi najbardziej obleganymi. Przeglądając menu w MountBlanc od razu zauważymy, że wiele posiłków w tych restauracjach jest unikalnych. W mało jakim miejscu możemy napić się tak różnych kombinacji czekolad pitnych, delektować się tyloma belgijskimi pralinkami, lub zjeść ciekawe połączenie ciasta z czekoladą. Dodatkową rzeczą na plus jest to, że wiele posiłków jest dostępnych w różnych temperaturach. Na przykład czekolada pitna, którą możemy zamówić na zimno, jak i na gorąco, co czyni tą restaurację idealną na lodowate zimy, gdy marzymy o wypiciu czegoś ciepłego – oraz na upalne lato, kiedy za każdą cenę potrzebujemy napić się czegoś chłodnego i orzeźwiającego. Niektóre rzeczy możemy ze sobą łączyć, a ponadto w menu dodatkowo można znaleźć rzeczy typowe dla wielu restauracji, czyli kawę, herbatę lub kilka popularnych deserów. Ceny też są ok, nie wygórowane. Menu oceniam bardzo dobrze.

Wnętrze i obsługa

Wnętrze prezentuje się przepięknie, a obsługa jest na najwyższym poziomie. Lokal który odwiedziłem znajdował się w Krakowie, w galerii, i pomimo wielu osób chodzących po galerii – w lokalu było bardzo dużo miejsca, a zamówienie zostało bardzo szybko zrealizowane. Z tego co się orientuje, to większość pijalni MountBlanc wygląda bardzo podobnie – więc jeżeli odwiedzacie tą pijalnie w innym mieście, to też znajdziecie dla siebie miejsce przy stoliku.

Jakość posiłków

Miałem okazje wypić czekoladę – w końcu z dobrej belgijskiej czekolady MountBlanc słynie. I się nie zawiodłem! Zamówiłem pitną czekoladę białą, do której dodana była gałka lodów. Lody były bardzo dobre, a czekolada smakowała wyśmienicie – bardzo słodko, czyli tak jak czekolada biała powinna smakować. Taki kombinacja nie każdemu przypadnie do gustu, ale co z tego, skoro wybór czekolad pitnych jest ogromny.

Podsumowując

Moim zdaniem te pijalnie czekolady są naprawdę dobrym miejscem, w którym możemy się spotkać z bliskimi, lub po prostu samemu zjeść dobry, czekoladowy deser. Wnętrze pijalni dodaję klimatu, dzięki czemu możemy się poczuć jak prawdziwy koneser czekolady.