Czekoladki na święta – najlepszy prezent pod choinkę. Ale czy zdrowy?

czekoladki na swieta

Czekolada oraz wyroby z czekolady takie jak między innymi pralinki czy figurki już od lat są stałym gościem pod naszymi choinkami, jeżeli chodzi o prezenty na Boże Narodzenie. Jednak ostatnio bardzo dużo osób stara się prowadzić zdrowy tryb życia – rezygnując między innymi ze spożywania czekolady lub innych słodyczy. Czy powinniśmy także zrezygnować z czekoladowych prezentów takich jak czekoladki na święta, czy raz na jakiś czas można sobie pozwolić na małe co nieco?

Raz na jakiś czas warto odpocząć od ścisłej diety i zjeść czekoladki na święta

Ciągłe trwanie w bardzo restrykcyjnej diecie może być naprawdę ciężkie. Wszędzie dookoła nas widzimy różne budki z jedzeniem, stoiska ze słodyczami i czekoladkami oraz innych ludzi delektujących się fast foodami. W okresie zimowym jest to jeszcze bardziej uciążliwe – wtedy wszędzie reklamowane są różne czekoladki na święta i podobne słodycze. Warto jest na ten czas po prostu odpuścić dietę – i delektować się przepysznymi czekoladkami. Jednak pamiętajcie o tym, żeby nadal w tym zachować umiar – raz na jakiś czas można po prostu zejść ze ścisłych restrykcji, które sami sobie nałożyliśmy – ale bardzo łatwo jest z tym przesadzić, i od nowa powrócić do starego, złego i niezdrowego trybu życia oraz szkodliwych nawyków takich jak podjadanie.

Warto jest też kupić czekoladki o wysokiej jakości

Czekolada sama w sobie nie jest dla nas szkodliwa – chyba że w dużych ilościach. Zawiera jedynie dużo kalorii. Jednak tańsze wersje „czekolady” – specjalnie w cudzysłowie, ponieważ często czekolada w takich rzeczach występuje tylko w nazwie – to jedynie olbrzymia lista zmieszanych ze sobą sztucznych składników, które mogą nam zaszkodzić. Warto jest zastanowić się nad kupnem lepszej czekolady, bądź też wyrobów czekoladowych – na przykład takich, które produkowane są przez belgijskich cukierników. Belgijskie czekoladki na święta słyną właśnie z tego, że czekolada użyta do ich wyprodukowania jest bardzo wysokiej jakości i nie zawiera niczego sztucznego, co może być dla nas szkodliwe na dłuższą metę. Ponadto, jest też dużo smaczniejsza. Jeżeli nigdy takiej czekolady nie jedliście – bardzo polecam.