Laser – broń w walce z owłosieniem

Owłosienie w różnych miejscach ciała dawno temu przestało być modne. Teraz na topie jest gładka skóra, a każda kobieta, która wybiera się na plażę, musi zadbać o to, żeby na jej ciele nie pojawił się ani jeden włos w miejscu, w którym nie powinno go być.Sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia jest wiele.

Depilacja tradycyjna

Niektóre kobiety używają jednorazowych maszynek do golenia. Przypomina się w tym miejscu zdanie: Kiedyś będę tak bogata, że jednorazowej maszynki będę używała tylko raz. Ten sposób jest prosty, nie powoduje bólu i zapewnia szybką depilację. Jednak włoski szybko odrastają. Niektóre kobiety są zwolenniczkami depilacji za pomocą wosku. Ten rodzaj usuwania zbędnego owłosienia powoduje ból, czasem również dyskomfort związany z samym woskiem. Wszystko się klei, do tego wosk może nie usunąć wszystkich włosów i spowoduje jedynie frustrację u niezadowolonej z efektów kobiety. Idealnym rozwiązaniem dla wielu kobiet jest depilacja laserowa.

Na czym polega depilacja laserowa?

W odstępie kilku tygodni trzeba poddać się zabiegom wykonywanym za pomocą specjalnego urządzenia. Niektórzy twierdzą, że są to zabiegi bolesne, ale wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Depilacja laserowa należy do metod drogich. Za jeden zabieg zapłacimy kilkaset złotych, a trzeba wykonać całą serię zabiegów, żeby osiągnąć zadowalający efekt. Z tego względu wiele pań nie może sobie pozwolić na skorzystanie z dobrodziejstwa depilacji laserowej. Warto przyjrzeć się tej metodzie i rozważyć rozpoczęcie oszczędzania, ponieważ, jeżeli tylko zaciśniemy zęby i zdecydujemy się wytrzymać kilkanaście minut bólu, możemy przez wiele lat cieszyć się wspaniałym, gładkim ciałem, pozbawionym owłosienia.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Wiele kobiet twierdzi, że po usunięciu owłosienia laserowo włoski odrastają. Jednak przy tej metodzie bardzo ważne jest kierowanie się kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Włoski muszą być bowiem w odpowiedniej fazie wzrostu, aby depilacja laserowa była skuteczna. Po drugie nie można poprzestać na jednym zabiegu. Wydatek, który zostanie poniesiony przy jednym zabiegu jest pozbawiony sensu. Trzeba bowiem odbyć określoną liczbę zabiegów, tzw. serię. Wynika to z różnej fazy wzrostu poszczególnych włosków podczas danego zabiegu. Tylko powtórzenie zabiegów w całej serii umożliwi nam skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia.