Jak łatwo zrobić owsiankę w lodówce?

W pracowite dni tygodnia rzadko masz dużo czasu, żeby przygotować rano śniadanie. Ale dlaczego nie przygotować poprzedniego wieczoru zdrowego i dobrego śniadania?

Znalezienie czasu na zrobienie dobrego śniadania może być trudne. Wiele osób często je coś, co nie jest zbyt sycące lub po prostu całkowicie rezygnuje ze śniadania. To nie jest dobry punkt wyjścia na długi dzień w pracy lub szkole, ponieważ poziom energii szybko spadnie.

Jednak owsianka prosto z lodówki uratuje wiele osób. Kiedy zamoczymy płatki owsiane i odstawimy je na noc do lodówki, na dźwięk budzika rankiem następnego dnia, będzie czekało na nas zdrowe i bogate w błonnik śniadanie. Taką owsiankę można wtedy zjeść bez konieczności poświęcania czasu na gotowanie rano, jednocześnie będzie to dla nas sycący i odżywczy posiłek na wiele godzin.

Czego potrzebujesz?

Na owsiankę:

150 ml płatków owsianych (błyskawiczne, górskie)
200 ml mleka (wybranego rodzaju)
1 łyżka nasion chia
1 łyżeczka cukru waniliowego
1 łyżeczka kardamonu

Do serwowania:

2 łyżki jogurtu waniliowego (lub innego wybranego smaku)
1 garść mrożonych malin i / lub innych jagód / pokrojonych owoców
1 łyżeczka cynamonu
1 garść posiekanych orzechów wybranego rodzaju

Oto co robisz:
Wymieszaj płatki owsiane, nasiona chia i mleko w pudełku śniadaniowym lub szklance z pokrywką. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zabrać ze sobą śniadanie w drogę. Dodaj cukier waniliowy i kardamon, aby uzyskać dodatkowy smak.

Przykryj pokrywkę i wstaw do lodówki na 6-8 godzin, najlepiej na noc. Wyjmij owsiankę rano i dodaj jogurt. Na wierzch ułóż pożądane jagody lub owoce, a także orzechy, a na koniec posyp cynamonem. Ciesz się pysznym i zdrowym śniadaniem!