Płyn micelarny sposobem na zadbaną skórę twarzy

Każda kobieta marzy o tym, by każdego dnia jej twarz lśniła naturalnym blaskiem. Jednak rzeczywistość wygląda inaczej od marzeń. Borykamy się z różnymi problemami. Wypryski, cienie pod oczami, różnego rodzaju niedoskonałości odbierają nam radość życia. Nie wystarczy w swojej kosmetyczce zadbać o krem, podkład, puder, tusz do rzęs i kredkę. Równie ważny jest demakijaż. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Co do demakijażu?

Najlepszym rozwiązaniem jest płyn micelarny. Oprócz niego do demakijażu można użyć żelu do mycia twarzy czy mleczka. Te produkty również dobrze spełniają swoje zadanie i oczyszczają skórę twarzy z resztek makijażu, nie łączą jednak w sobie cech płynu micelarnego. Poza tym innego kosmetyku trzeba używać do zmycia makijażu oczu, innego do skóry, innego do oczyszczenia, a jeszcze innego do nawilżenia. Czynność demakijażu jest ważniejsza niż sam makijaż. Ze skóry muszą zniknąć resztki podkładu, pudru i tuszu rzęs, żeby skóra mogła w nocy oddychać i zregenerować się po całym dniu. Nie można o tym zapominać. Skóra powinna zostać oczyszczona jak najdokładniej. Jeżeli zaniedbamy demakijaż, nasza skóra szybko stanie się brzydka, szara i szybciej się zestarzeje, pojawią się zmarszczki. Płynu micelarnego nic nie zastąpi. Ten produkt stał się hitem w ostatnich latach. Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego wieczornego rytuału zmywania makijażu bez tego produktu. To nie jest zwykła woda ani zwykły tonik. Jeden wacik nasączony tym magicznym płynem sprawia, że twarz staje się czysta jak łza i odzyskuje blask. Posiada w sobie cząsteczki, które potrafią łączyć się z tłuszczem, jaki zostawiają na naszej skórze między innymi kosmetyki kolorowe. Rano nakładamy na skórę twarzy krem nawilżający, podkład, puder, róż, puder rozświetlający, tusz do rzęs, cienie… itd. Aby się pozbyć tych wszystkich warstw na różnych miejscach twarzy wystarczy użyć tego jednego kosmetyku oczyszczającego, jakim jest płyn micelarny.

Podsumowanie

Tak samo, jak codziennie każda kobieta wykonuje makijaż, tak samo codziennie nie powinna zapominać o demakijażu. Najlepszym i najskuteczniejszym z dostępnych na rynku produktów jest aktualnie płyn micelarny, który łączy w sobie cechy toniku i mleczka.