Spa na co dzień

spa-relaksowanie

Spa na co dzień – relaksowanie się we własnym zakątku.

Dla każdego z nas przyda się chociaż na kilka dni domowe spa. Bez  wychodzenia z domu – wystarczy tylko postępować zgodnie z naszymi wskazówkami – a przespana noc spowoduje, że odżyjemy.

Krok 1: Przed snem wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne

Najważniejsze to wyłączenie wszystkich budzików i urządzeń elektrycznych – nasz odpoczynek i relaksacja musi przebiegać w pełnym spokoju. Warto też z tego względu robić wieczorne spa w piątki lub inny dzień gdy nie musimy wstawać rano do pracy. Rano powinniśmy obudzić się samodzielnie – bez pomocy nagłych dźwięków i zrywania się z łóżka.

Krok 2: Maseczka i inne

Warto również zadbać o swoją cerę – nałożyć maseczkę na twarz, ogórki na powieki i pozwolić na jej zregenerowanie. W wielu sieciach drogeryjnych znajdziemy odpowiednie maseczki, maście i kremy dopasowane do naszej cery. Warto o tym pamiętać gdy zdecydujemy się na taki zabieg.

Krok 3: Płyny do kąpieli i ogólny nastrój

Kąpiel jest bardzo ważna – pozwala nam się zrelaksować oraz zluzować napięcie mięśniowe. Dzięki aromatycznym płynom do kąpieli, nasza skóra się zregeneruje a organizm wyciszy. Warto również zadbać o nastrój w łazience – świeczki zapachowe oraz butelka dobrego wina bardzo pomoże nam się zrelaksować. Musimy też powiedzieć reszcie domowników o chwili ciszy. Jeżeli chcemy – możemy puścić cichą i spokojną muzykę w celu rozluźnienia atmosfery.

Krok 4: Uchylone okno oraz kwiaty w pokoju

Przed kąpielą należy uchylić okno w pokoju, wymienić pościel na świeżą oraz zadbać o świeże kwiaty. Dzięki temu wprowadzimy świeże powietrze a kwiaty i świeża pościel pomoże nam zasnąć po tym ciężkim dniu.

Podsumowanie

Dzięki tym 4 prostym krokom, zrelaksujemy się przed snem co pozwoli nam na domowy odpoczynek i regenerację całego organizmu. Warto również pamiętać aby nie przyzwyczajać zbytnio naszego organizmu do takiego relaksu – czyli wykonywać go mniej więcej raz na 3 do 4 tygodni. Zachowamy dzięki temu harmonię i stałe zdrowie naszego organizmu. Miłego pobytu!