Wielkanocne czekoladki to idealny sposób na relaks

Wiele ludzi żyje wyrzeczeniami – unika wszystkiego co słodkie i w pewnym stopniu szkodliwe dla naszego organizmu jak ognia. Takie rozwiązanie problemu nie jest dobre – życie jest tylko jedno, i na siłę unikając wszystkich przyjemności jedynie będzie się nam żyło znacznie gorzej, szczególnie podczas przeróżnych świąt, między innymi takimi jak Wielkanoc, gdy widzimy jak wiele osób dookoła nas kosztuje wielkanocne czekoladki i inne podobne słodycze wielkanocne. Myślimy, że nam to po jakimś czasie przejdzie – a jednak w większości przypadków jest na odwrót – tylko to się nasila. Pragniemy odpocząć od diety i ciągłych – ale z tego rezygnujemy, bo jak tak można całe życie coś sobie odmawiać, i nagle przestać i zacząć np. jeść słodycze. Prawda jest zupełnie inna – i czekoladki możemy jeść bez obaw, z samymi korzyściami dla naszego organizmu.

Wielkanocne czekoladki to idealny sposób na odprężenie się

Nie musimy chodzić do specjalnych SPA lub innych miejsc przeznaczonych typowo na wypoczynek. Możemy regenerować nasze ciało i umysł w domowym zaciszu – po prostu za pomocą odprężających rzeczy. Wliczamy w to oglądanie telewizji, granie w gry wideo lub po prostu jedzenie czegoś co lubimy – w tym przypadku czekoladek. Główną zasadą w tym przypadku jest umiar – jeżeli chcemy tymczasowo zrezygnować z tego, czego ściśle przestrzegamy, to musimy po prostu ograniczyć to. Na przykład zamiast zjeść całą bombonierkę na raz, zjeść kilka wielkanocnych czekoladek a resztę zostawić na następne dni. Takim sposobem będzie zdrowiej, oraz będziemy mogli dłużej delektować się czekoladkami.

Jak takie czekoladki nas regenerują?

czekoladowe figurki wielkanocne wykonane z prawdziwej belgijskiej czekolady
Czekoladki oraz inne słodycze zawierające w swoim składzie prawdziwą czekoladę powodują, że nasz mózg zaczyna wydzielać hormony szczęścia (zwane endorfiną), które – jak się można domyślić wywołują u nas uczucie radości, odprężenia oraz odpoczynku. Spróbujcie zjeść kilka kostek czekolady – od razu to poczujecie! jest to uczucie podobne do tego, które występuje po zakończeniu treningu – aktywność fizyczna także powoduje, że w naszym mózgu wydzielają się wyżej wymienione endorfiny.
Dochodzi do tego też kwestia „rozluźnienia” restrykcyjnej diety. Jeżeli wcześniej bardzo uważaliśmy na to co jemy, a teraz bez problemu wcinamy wielkanocne czekoladki to pojawi się u nas uczucie „wolności” – które jest ciężko opisać.

Podsumowanie

Jak sami widzicie – czekoladki wielkanocne oraz te zwykłe, gdy są jedzone w małych ilościach mają na nasz organizm pozytywny wpływ.