Zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe to nasi najukochańsi i najsłodsi domownicy bez których wiele osób nie może przejść obojętnie ponieważ są to cudowne stworzenia dzięki którym poprawia się nasz humor i potrafimy się przy tym nawet uczyć odpowiedzialności.

Najpopularniejsze zwierzęta domowe

W tej chwili najszęściej spotykane zwierzęta w domach to koty, psy, chomiki, myszy, króliki, papugi i wiele innych. Zdecydowanie większość ludzi posiada swojego pupila co dobrze świadczy o tym że jest to nieodłączna część w życiach ludzkich. W Polsce najwięcej jest psów oraz kotów i nie ma co się dziwić bo zwierzęta potrafią bardzo przywiązać się do ludzi tak samo ludzie do zwierząt a koty i psy to najlepsze przykłady.

Koszty utrzymania zwierzątka

W zależności jakie to jest zwierzę takie są ceny lecz wcale nie jest to takie drogie jak się wydaje wielu ludzią. Na przykład weźmy psy które będą potrzebowały w zależności od rasy i wielkości jedzenia. Przy mniejszych sztukach wiadomo że nie będzie to problem bo wielka paczka karmy wystarczy pewnie na kilka tygodni jak nie lepiej. W przypadku większych psów problem się pojawia gdyż jedzą one bardzo duże ilości karmy. Do tego dochodzi szczepienie, wizyty u weterynarza, gadżety oraz zabawki które aż chce się kupić naszym kochanym pupilom. Wynik więc jest nie najlepszy ale też nie jest to wydatek który przekracza możliwości większej ilości osób. Dla małych psów wydatki mogą się zmieścić nawet w 100zł-200zł miesięcznie w przypadku większych wydatki mogą sięgać nawet w przybliżeniu do 400zł miesięcznie.

Podsumowanie

Warto się wybrać do sklepów zoologicznych, hodowli czy do schronisk dla zwierząt by przygarnąć do domu taką pociechę która będzie wymagała opieki ale odwdzięczy się miłością i nauczy nas to odpowiedzialności gdyż takie stworzenie traktuje się jak rodzina. Po pewnym czasie staje się to nieodłącznym elementem naszego życia. na co jest wiele dowodów a w szczególności u młodszych posiadaczy zwierzątek.