Życie fit – czy to same wyrzeczenia?

Siedzący tryb życia to zmora wielu osób, a nawet całych państw. Weźmy na przykład Amerykę – wiele osób cierpi tam na otyłość, głównie ze względu na to że prowadzą zły tryb życia i odżywiają się w zły sposób, wlewając w swój organizm kilka litrów słodkich napojów typu cola dziennie, i jedząc każdy posiłek w fast foodzie. Można mówić, że sami sobie na to zapracowali – ale w pewnym sensie jest też to wina mediów i osób, które każdemu wmawiają że prowadzenie aktywnego i zdrowego trybu życia to jedynie same wyrzeczenia. A w prawdziwym życiu jest nieco inaczej – zdrowy tryb życia to nie są same wyrzeczenia, bardzo ścisłe diety i odmawianie sobie wszystkich przyjemności. To coś więcej – i powiem Wam, że to jest coś przyjemnego, wbrew powszechnemu myśleniu.

Aktywne życie – jak jest kreowane przez wielu ludzi?

Bardzo dużo osób twierdzi, że aktywny tryb życia oznacza, że będziemy musieli odmówić sobie wielu przyjemności, tylko dlatego że chcemy być nieco zdrowsi. Prawda jest taka, że wystarczy po prostu zrezygnować z niezdrowych i szkodliwych dla nas aktywności – czyli siedzenia całymi dniami przez telewizorem na kanapie, lub jedzenia fast-foodów każdego dnia, tylko po to by oszczędzić czas i pieniądze.

Zdrowie ponad wszystko!

Jemy fast foody, bo nam szkoda czasu i pieniędzy na prawdziwe, zdrowe jedzenie? Szkoda nam czasu na ćwiczenia, ponieważ mamy ważniejsze sprawy na głowie? Jest to bardzo mylne myślenie. Ćwiczenia i zdrowy jadłospis to powinna być podstawa życia każdego człowieka. Nie należy żyć chwilą – konsekwencje złego trybu życia nadejdą bardzo szybko, a wyjście z nich będzie dla naszego organizmu bardzo ciężkie, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Nawet najlepsze i najdroższe leki oraz wsparcie wykwalifikowanych lekarzy nie podreperuje naszego stanu zdrowia, jeżeli sami o to nie zadbamy, jeszcze przed nadejściem chorób i następstw szkodliwych aktywności. Lepiej jest wydać te kilka złotych więcej na zdrową przekąskę, niż kilka lat później męczyć się z chorobami.